مرکز نوآوری بانک تجارت

 

مرکز نوآوری بانک تجارت (تی وین)

پنجره نوآوری تجارت

با توجه به همگام شدن سیستم‌های بانکداری با جریان فناوری روز دنیا و اینکه هرچه فناوری شتاب بیشتری می‌گیرد، بانک‌ها نیز سرمایه‌گذاری و تمرکز خود روی نوآوری و توسعه‌ی دیجیتال افزایش می‌دهند تا بتوانند همسو با انتظارات روز بازار و قابلیت‌های رقیبان‌شان حرکت کنند.

به همین منظور شرکت تکنو تجارت در راستای ماموریت و برنامه های تعیین شده از سوی بانک تجارت، مرکز نوآوری بانک را در سال 1398 در محل کارخانونه نوآوری آزادی تهران راه اندازی نمود.

ماموریت و هدف اصلی این مرکز جذب تیم­ ها و ایده ­های نوآورانه بانکی، توانمندسازی استارت آپ‎های حوزه فناوری­ های مالی، سرمایه­ گذاری در کسب وکارهای در حال توسعه مرتبط با فین تک بلاکچین، هوش مصنوعی ، بانکداری باز، نوآوری های جدید صنعت بیمه و بازار سرمایه می باشد.

 

خدمات پنجره نوآوری تجارت:

 

  • شتابدهنده و مرکزرشد

در شتابدهنده مرکز نوآوری بانک تجارت تیم ها پس از مرحله جذب و پذیرش، طی یک فرآیند 6 الی 8 ماهه شتابدهی که شامل مشاوره، راه اندازی و توسعه کسب و کار می باشد به محصول منطبق با نیاز بازار رسیده و وارد مرحله رشد می گردند. مرکز نوآوری بانک تجارت در مراحل رشد و شتابدهی با تزریق پول هوشمند ( شبکه گسترده بانکی، بازار مشتریان، شرکت های تابعه و … ) می تواند گام موثری در راستای توسعه بازار استارتاپ ها بردارد.

  • سرمایه گذاری خطر پذیر

یکی از مهمترین ماموریت­های شرکت تکنوتجارت، سرمایه­گذاری خطرپذیر بر روی استارتاپ­های خلاق و نوآور با اولویت حوزه فین ­تک است.از مزایای سرمایه­گذاری تکنوتجارت برای استارتاپ­های فین تک می­توان به دستیابی به منابع مالی هوشمند، ارتباط به بازار مشتریان شرکتی بانک تجارت اشاره نمود.استارتاپ­های متقاضی پس از ارائه درخواست ،مورد ارزیابی موشکافانه قرار گرفته و پس از کسب موافقت، به پورتفوی تکنوتجارت ورود می­نمایند.

  • استارتاپ استودیو

مرکز نوآوری بانک تجارت با شناخت نیازهای بانک و شرکت های تابعه به منظور بهبود کیفیت تولید و با هدف ایجاد حداکثر هم افزایی ( در بخش های بازاریابی و هزینه )، در یک فرآیند Reverse Pitch   ، به تولید استارتاپ هایی با برند ارزشمند و ارزش سهامی بالا اقدام  می نماید.

  • تخصیص فضای کار اشتراکی

مرکز نوآوری بانک تجارت با ایجاد یک فضای کار اشتراکی زنجیره ای از فعالان اکوسیستم نوآوری را گردهم می‎­‎آورد تا با هم­افزایی صورت پذیرفته در این فضا، ایده­های نوآورانه و فناورانه با کمترین خطا و بیشترین سرعت و دقت به محصول قابل ارائه به بازار تبدیل شوند.

 

مرکز نوآوری بانک تجارت (تی وین)

ورود به سایت مرکز نوآوری بانک تجارت (تی وین)

https://tiwin.ir